AÇI KOLEJLERİNİN 25 yıllık deneyimi ile farklı bir STEM LABROTUVARI ortaya çıkarıyoruz.

Beylikdüzü Açı Koleji olarak, öğrencilerin öğrenme yollarını araştıran Plus Açı 4.0 eğitim modeli ve AÇI KOLEJLERİNİN 25 yıllık deneyimi ile farklı bir STEM LABROTUVARI ortaya çıkarıyoruz.

STEM Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Biz Beylikdüzü Açı Koleji olarak bu kavramları daha da geliştiriyoruz. Bunlara uygun en iyi eğitim modeli kullanıyoruz.

Beylikdüzü Açı Koleji Stem’e;
ÖĞRENCİLERİ STEM’E DAHİL ETMENİN DAHA İYİ BİR YOLU VAR.

Her derste okuma, yazma, konuşma ve “yaparak-yaşayarak öğrenmeyi” bütünleştiriyoruz. Müfredatımızda, fikirler dersten derse, üniteden üniteye ve üniteden sınıflara bağlıyoruz. Öğrenciler sınıfta öğrendikleri şeyleri sınıf dışı deneyimleriyle birleştiriyorlar, deneysel tepkimeleri ilk elden araştırıyorlar. Bilim bilgisini biriktirmek yerine, öğrenciler anlayışlarını eleştirel, akıllıca düşünmelerini ve fen bilgisi anlamında, model geliştirme, fenomenleri açıklama ve kanıtlarını desteklemek için kanıt kullanma gibi uygulamalarda yer almalarını gerektiren yeni durumlara uyguluyorlar.