shape
shape

Okul Öncesi

Okul Öncesi | Açı Eğitim Kurumları

Okul Öncesi

36-71 aylık (3, 4 ve 5 yaş) çocukların zihinsel ve duygusal psiko-motor becerilerini kullanmaları ve geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Empati, öz güven, samimiyet, huzur, güven, keyif, farkındalık ve coşku değerleriyle beslenen çocuklarımız; üretkenlik, hayal gücü, özgözlem, merak, keşfetme, etkin bellek, sorumluluk, liderlik özellikleri ve takım olma bilinci kazanırlar. Bu kazanımlarıyla geleceğin en iyi hekimleri, en iyi mimarları, en iyi yöneticileri olmanın temellerini atarlar.

Alanında yetkin İngilizce öğretmenlerimizle günde 2 saat aktif olarak ders yapan ve gün boyu İngilizce konuşarak onlarla vakit geçirme fırsatı bulan öğrencilerimiz, İngilizce konusunda yeterli donanıma sahip olmak ve günlük dili öğrenmek için gereken ilk adımı başarıyla atarlar. İngilizce eğitimimiz çocukların o yaştaki ilgi ve ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan etkinliklerle ( Story time, role play, music and movement, funtime, arts and crafts, show and tell) zenginleştirilir. Öğrencilerimiz Türk ve yabancı uyruklu öğretmenlerimizle yıl boyu eğlenerek öğrenirler.

Öğrencilerimiz belirli periyotlarla düzenlenen sınıf içi oyunlar, tiyatro, sinema, geziler, resim atölyeleri, peyzaj uygulama atölyeleri, müzik-enstrüman çalışmaları, proje hazırlama, destekleyici teknoloji kullanımı, düzenli masal-hikâye anlatma ve anlattırma saatleri gibi sosyal, sanatsal ve ayrıca sportif faaliyetleriyle hayal ve gözlem gücü, merak, hafıza gibi yeteneklerini geliştirme ve sergileme imkânı bulurlar.

Değerler eğitimi ve sevgi derslerimizde; sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, dürüstlük, güven, çalışkanlık, öz güven, hoşgörü, empati, problem çözebilme, sabır, giyinme adabı, yemek adabı gibi eğitimlerle sağlam bir geleceğin temelleri atarlar.

Çocuklarımıza sosyal konularda farkındalık oluşturmayı amaç edindiğimiz için 10 farklı atölyede (drama, müzik, görsel sanatlar, temel hareketler, yüzme, akıl oyunları, robotik kodlama, masa tenisi, bale, sevgi dersi) haftalık 12 saat çalışma ve etkinliklerle onların gelişimlerini destekliyoruz.

Akıllı tahta, projeksiyon, bilgisayar, mini trambolin, tırmanma duvarı, düğümlü halat ve ip merdiven gibi öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği diğer ekipmanlarla donatılmış derslikler, seminer sınıfları ve çok amaçlı salonlarımızda; yarışma, tören, mezuniyet günü, müzik, halk oyunu, tiyatro, gösteri, şiir dinletisi, turnuva, konferans, sergi, kermes, proje hazırlama gibi sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütülür.

Çocuklarımızın sosyal ve duygusal gelişimini destekleyerek yetişkinlik döneminde de daha üretici ve verimli olmalarını sağlamak amacıyla oluşturduğumuz Bireysel Rehberlik Dosyalarıyla ( Veli görüşme raporu, bireysel görüşme raporu, gelişim raporu, atölye değerlendirme formu, sistematik gözlem formu, bir adam çiz testi, aileni çiz testi.) okul hayatları boyunca onlara rehber olacak ve biriken bilgilerle, hayatlarına daha kolay bir şekilde yön vermelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Açı Eğitim Kurumları - Kurumsal Giriş Fotoğrafı

Kurumsal Giriş