Açı Koleji tüm kademelerinde Robotik Kodlama’daki başarılarına devam ediyor!

Açı Koleji tüm kademelerinde Robotik Kodlama’daki başarılarına devam ediyor!

2018 yılında Ankara’da düzenlenen Vex Robotics Türkiye Şampiyonasında Açı Koleji Ortaokulu Öğrencilerimiz’den oluşan AÇImo takımımız Türkiye Birincisi oldu! AÇIMo Takımımızda yer alan; Ahmet Kağan DAĞ, Eray ÜNAL, Aslıhan BUĞA, Elif Berra DEMİR öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ayrıca okulumuz ortaokul öğrencilerinden oluşan Vexplorer Takımımız ise Türkiye üçüncüsü olmuştur.  Vexplorer takımında yer alan Onur BAYKAL, Nurbanu AYRAN, Doruk SARAN, Nehir DALGIÇ öğrencilerimizi de kutlarız.

2018 yılının sonlarında İstanbul’da düzenlenen VEX Robotics Türkiye Şampiyonasına katılan ve lise öğrencilerimizden oluşan takımlarımızdan ise Vexnom takımımız (Selen Kurtuluş, Ataberk Erşeker, Oğuzhan Kandemir, Yılmaz Akkaya, Efe İncirci, Berke Kelemençe, Emin Eren Koç, Aykan Uğur) Türkiye BirincisiStVex takımımız (Ömer Emre Bozkurt, Yavuzalp Gökberk Araz, Umut Kağan Yılmaz, Zeren Tuncay, Ecesu Sözer, Selman AygörenTürkiye 2.si olmuşlardır.


9. Sınıflarımızın robotu Vexnom dereceye girerek Robot Skills ödülü almıştır. Ayrıca tüm takımların oylamasıyla Vexnom ekibi en çok yardım eden grup, ekibin hazırladığı robot ise en çok dikkat çeken tasarım seçildi.

Bu haklı gururu bizlere yaşatan öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.