BALIKESİR’İN İLK IB DİPLOMA PROGRAMI ADAY OKULUYUZ!

AÇI EĞİTİM KURUMLARI

26 Nisan 2019 tarihinde IB Komisyonu’ndan tarafımıza yollanan resmi yazıya istinaden Balıkesir Açı Koleji olarak Balıkesir’İn ilk Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı Aday Okulu olduğumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz. Okulumuz, IB Dünya Okulu yetkilendirmesi için ise çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. IB Dünya Okulları ortak bir felsefe paylaşır ve öğrencilerimiz için önemli olduğunu düşündüğümüz yüksek standartları olan, ilgi çekici ve uluslararası bir eğitimi benimser.

Sadece IB Organizasyonu tarafından yetkilendirilen okullar IB’nin 4 akademik programını sunabilir: İlk Yıllar Programı (PYP), Orta Yıllar Programı (MYP), Diploma Programı (DP), ya da Kariyer-Odaklı Program (CP). Adaylık statüsü otorizasyon garantisi vermemektedir. IB ve programları hakkında daha fazla bilgi için http://www.ibo.org adresini ziyaret ediniz.

International Baccalaurate Yetkilendirme Komisyonu tarafından okulumuza iletilen yazının tam metni;

BALIKESIR ACI COLLEGE is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World School. IB World Schools share a common philosophy- a commitment to high-quality, challenging, international education- that we believe is important for our students.

* Only schools authorized by the IB Organization can offer any of its four academic programmes: the Primary Years Programme (PYP), the Middle Years Programme (MYP), the Diploma Programme (DP), or the Career-related Programme (CP). Candidate status gives no guarantee that authorization will be granted. For further information about the IB and its programmes visit http://www.ibo.org.